Par tīšu vardarbīgu noziegumu pret kādu personu.
Par kaitējumiem (fiziskiem vai morāliem), kuru sadziedēšanai ir vajadzīgs ilgāk par astoņām dienām.
Jā. Papildus cietušajam kompensāciju var saņemt cietušā augšupējie radinieki vai pēcnācēji, adoptētāji vai audžuvecāki, adoptētie vai audžubērni, laulātais vai partneris reģistrētās partnerattiecībās, ja šīs personas nozieguma izdarīšanas laikā dzīvoja vienā mājsaimniecībā ar cietušo, kā arī kompensāciju var saņemt cietušā apgādājamie.
Jā, cietušā nāve nav nosacījums, lai apgādājamie vai citas tiesīgas personas varētu saņemt kompensāciju.
Jā, ja likumīgi uzturaties ES vai ja esat cilvēku tirdzniecības upuris.
Kompensāciju var pieprasīt tikai par tādiem noziegumiem, kas izdarīti Ungārijas teritorijā. Ja noziegums izdarīts citā valstī, jūs varat iesniegt kompensācijas pieteikumu Ungārijā. Šādos gadījumos Ungārijas iestādes pieteikumu nosūtīs dalībvalstij, kurā izdarīts noziegums.
Jā, lai saņemtu kompensāciju, par veiktajām darbībām ir jābūt uzsāktam kriminālprocesam.
Nē, kompensāciju var pieprasīt tūlīt pēc kriminālprocesa uzsākšanas.
Nē.
Jā, šādu pieteikumu var iesniegt. Šādos gadījumos kaitējuma apmērs, kaitējuma un darbību cēloņsakarība un vajadzība pēc kompensācijas ir jāpamato ar pierādījumiem.
Kompensācija ir jāpieprasa trīs mēnešu laikā pēc nozieguma izdarīšanas. Pieteikuma iesniegšanas noilguma periods ir pieci gadi pēc nozieguma izdarīšanas.
Piemēram, kompensācija var segt:
Kompensāciju var pieprasīt kā vienu maksājumu vai kā mēneša pabalstu.
Valsts kompensācija nepienākas, ja tiesas galīgā lēmumā ir noteikts, ka cietušā rīcība veicināja noziegumu vai bija nozieguma cēlonis, vai kaitējumu izraisīja prettiesiska rīcība. Tāpat izslēgšana ir iespējama, ja persona atsakās liecināt, atsakās pildīt pienākumu sadarboties vai ja nav personīgās iniciatīvas.
Tikai cietušajiem ar sociālām vajadzībām ir tiesības uz kompensāciju. Cietušajam ir sociālas vajadzības, ja tā mēneša neto ienākumi (ienākumi uz personu tādu personu gadījumā, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā) 2018. gadā nepārsniedz 226 328 HUF vai ja tas saņem citus tiesību aktos noteiktos pabalstus. Teroristiskos noziegumos cietušo ienākumu stāvokli neņem vērā.
Nē.
Kompensācijas summa nepārsniedz pamatsummu (113 164 HUF), kas reizināta ar 15. Proti, 2018. gadā tie ir 1 697 460 HUF. Viena maksājuma summa ir: 100 % no kaitējuma, nepārsniedzot summu, kas vienāda ar summu, kuru iegūst, pamatsummu reizinot ar 5, summu, kuru iegūst, pamatsummu reizinot ar 5 un pieskaitot 75 % no daļas, kura pārsniedz summu, kuru iegūst, pamatsummu par kaitējumu reizinot ar 5 un kura atbilst summai, kas ir tādas summas robežās, kuru iegūst, reizinot pamatsummu ar 5 līdz 10, un summai, ko iegūst, reizinot pamatsummu ar 8,75 un pieskaitot 50 % no daļas, kura pārsniedz summu, ko iegūst, pamatsummu par kaitējumiem reizinot ar 10. Kompensācijas summa pabalsta veidā ir: 75 % no zaudētajiem ienākumiem, ko pamato pierādījumi, ja cietušais ir jaunāks par 18 gadiem vai ir apgādājamais, kurš saņem citu personu palīdzību, un 50 % no zaudētajiem ienākumiem, ko pamato pierādījumi, ja cietušais nav apgādājamais, kurš saņem citu personu palīdzību.
Nav minimālas summas. Kompensācijas summa nepārsniedz pamatsummu (113 164 HUF), kas reizināta ar 15. Proti, 2018. gadā tie ir 1 697 460 HUF. Kompensācijas maksimālā mēneša summa, ko var pieprasīt pabalsta veidā, ir pamatsumma, kura 2018. gadā ir 113 164 HUF.
Vai zaudējumu kompensācija, ko saņemšu no citiem avotiem (piemēram, mana darba devēja vai privātas apdrošināšanas shēmas), tiks atskaitīta no iestādes/struktūras izmaksātās kompensācijas?
Pieteikumā ir jānorāda kaitējuma summa. Jebkāda summa, kas atgūta no citiem avotiem, ir jāatņem no kompensācijas summas.
Valsts atlīdzinās to kaitējuma summu, ko pamato pierādījumi, pat ja to varētu atgūt no cita avota. Ja kaitējumu vēlāk atgūst no cita avota, avansa maksājums ir jāatgriež.
Nē. Kompensāciju var piešķirt tikai vienu reizi.
Nē, pieteikuma iesniegšana ir bezmaksas pakalpojums.
Budapeštas cietušo atbalsta valdības birojs(-i) (meģēs).
Pieteikumu var iesniegt jebkuram rajona birojam (iestādes, kas sniedz palīdzību) vai tieši lēmuma pieņēmējai iestādei (Budapeštas (vai meģes) valdības birojs(-i)).
Nē.
Pieteikumu izskatīšanas maksimālais termiņš ir 60 dienas.
Pirmajā instancē pieņemtu lēmumu var pārsūdzēt, un pārsūdzību izskata Tieslietu ministrija kā otrās instances struktūra. Par lēmumu var uzsākt administratīvu procedūru, vēršoties pret Tieslietu ministrijas otrajā instancē pieņemto lēmumu.
http://igazsagugyiinformaciok.kormany.hu/aldozatsegito-szolgalat
24/7 cietušo atbalsta tālrunis (Áldozatsegítő Vonal): 06-80-225-225 ungāru un angļu valodā.
Jā, pamatojoties uz 2003. gada Likumu Nr. LXXX par juridisko palīdzību.
Pakalpojumi saistībā ar jūsu interešu aizstāvību ir pieejami cietušo atbalsta dienesta birojos, kur cietušo atbalsta konsultanti sniegs praktisku palīdzību (piemēram, palīdzēs sagatavot pieteikumus, sniegs informāciju) ieinteresētajām personām. Cietušie var arī vērsties pilsoniskās sabiedrības organizācijās (piemēram, White Ring (Fehérgyűrű), Hungarian Baptist Aid (Baptista Szeretetszolgálat) utt.).
Šīs lapas dažādās valodu versijas uztur attiecīgās dalībvalstis. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Eiropas Komisija neuzņemas nekādas saistības un atbildību par datiem, ko satur šis dokuments, vai informāciju un datiem, uz kuriem šajā dokumentā ir atsauces. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.