Informacijos paieška pagal regionus
Už tyčinį smurtinį nusikaltimą asmeniui.
Už sužalojimus (fizinius arba psichinius), kurių gydymas trunka ilgiau nei aštuonias dienas.
Taip. Be nukentėjusiojo, kompensaciją gali gauti nukentėjusiojo tiesiosios aukštutinės linijos giminaičiai arba tiesiosios žemutinės linijos giminaičiai, įtėviai arba globėjai, įvaikiai arba globotiniai, sutuoktinis arba registruotas partneris, jei nusikaltimo padarymo metu jie gyveno tame pačiame namų ūkyje, kaip ir nukentėjusysis, taip pat nukentėjusiojo išlaikytiniai.
Taip, išlaikytiniams arba kitiems teisę gauti kompensaciją turintiems asmenims nukentėjusiojo mirtis nėra būtina sąlyga norint gauti kompensaciją.
Taip, jei ES esate teisėtai arba jei esate prekybos žmonėmis auka.
Kompensaciją galima gauti tik už nusikaltimus, padarytus Vengrijos teritorijoje. Jei nusikaltimas buvo padarytas kitoje šalyje, Vengrijoje galite pateikti prašymą skirti kompensaciją. Tokiais atvejais Vengrijos institucijos perduos prašymą valstybei narei, kurioje buvo padarytas nusikaltimas.
Taip, kompensacijos galima prašyti tik tuo atveju, jei dėl padarytos veikos buvo pradėtas baudžiamasis procesas.
Ne, kompensacijos galima prašyti iš karto po to, kai buvo pradėtas baudžiamasis procesas.
Ne.
Taip, tokį prašymą galima pateikti. Tokiais atvejais žalos dydį, priežasties ir pasekmės ryšį tarp žalos ir veikos bei poreikį gauti kompensaciją reikia pagrįsti įrodymais.
Dėl kompensacijos reikia kreiptis per tris mėnesius nuo nusikaltimo padarymo dienos. Prašymo pateikimo senaties terminas yra penkeri metai nuo nusikaltimo padarymo dienos.
Pavyzdžiui, ar kompensacija atlyginama:
Kompensacija gali būti skiriama kaip vienkartinė išmoka arba mokama kas mėnesį.
Valstybės kompensacija neskiriama, jei galutiniu teismo sprendimu buvo nustatyta, kad nukentėjusysis savo elgesiu prisidėjo darant nusikaltimą arba kad nukentėjusiojo elgesys buvo nusikaltimo priežastis, arba kad žala buvo padaryta neteisėtais veiksmais. Kitos atsisakymo skirti kompensaciją priežastys – atsisakymas duoti parodymus, pareigos bendradarbiauti nevykdymas arba asmeninio prašymo nepateikimas.
Kompensaciją gali gauti tik nukentėjusieji, turintys socialinių poreikių. Nukentėjusysis laikomas turinčiu socialinių poreikių, jei jo mėnesinės grynosios pajamos (tame pačiame namų ūkyje gyvenančių asmenų atveju – pajamos vienam asmeniui) 2018 m. neviršijo 226 328 HUF, arba jei nukentėjusysis gauna kitų teisės aktuose nustatytų išmokų. Į asmenų, nukentėjusių nuo teroristinių nusikaltimų, pajamas neatsižvelgiama.
Ne.
Kompensacijos dydis neviršija penkiolikos bazinių dydžių (113 164 HUF), o 2018 m. tai atitinka 1 697 460 HUF. Vienkartinės išmokos dydis: 100 % žalos, kurios dydis neviršija penkių bazinių dydžių, sumos; už žalą, kurios dydis yra nuo penkių iki dešimties bazinių dydžių, – penkių bazinių dydžių ir 75 % žalos dalies, viršijančios penkis bazinius dydžius, suma; už žalą, kurios dydis viršija dešimt bazinių dydžių, – bazinio dydžio, padauginto iš 8,75 bei 50 % žalos dalies, viršijančios dešimt bazinių dydžių, suma. Kompensacijos, kuri mokama periodinėmis išmokomis, dydis: jei nukentėjusysis yra nesulaukęs 18 metų arba priklausomas nuo kitų asmenų pagalbos – 75 % prarastų pajamų, pagrįstų įrodymais; jei nukentėjusysis nėra priklausomas nuo kitų asmenų pagalbos – 50 % prarastų pajamų.
Mažiausios sumos nėra nustatyta. Kompensacijos dydis neviršija penkiolikos bazinių dydžių (113 164 HUF), o 2018 m. tai atitinka 1 697 460 HUF. Didžiausia kompensacijos, kurią galima gauti kaip mėnesines išmokas, suma per mėnesį yra bazinis dydis (2018 m. – 113 164 HUF).
Ar kompensacija, kurią už patirtą žalą gausiu iš kitų šaltinių (pavyzdžiui, savo darbdavio ar privataus draudimo), bus išskaičiuota iš kompensacijos, kurią mokės institucija ar įstaiga?
Prašyme reikia nurodyti žalos dydį. Bet kokia iš kito šaltinio gauta suma bus išskaičiuota iš kompensacijos sumos.
Valstybė atlygins įrodymais pagrįstą žalos sumą, net jei ją galima gauti iš kito šaltinio. Jei vėliau žala atlyginama iš kito šaltinio, avansą reikia grąžinti.
Ne. Kompensacija gali būti skiriama tik vieną kartą.
Ne, prašymą galima pateikti nemokamai.
Budapešto (apskrities) vyriausybės įstaigos (-ų) paramos aukoms tarnybos.
Prašymą galima pateikti bet kuriai rajono tarnybai (padedančiosioms institucijoms) arba tiesiogiai sprendžiančiajai institucijai (Budapešto arba apskrities vyriausybės įstaigai (-oms)).
Ne.
Prašymų nagrinėjimo terminas yra ne daugiau kaip 60 dienų.
Pirmąja instancija priimtą sprendimą galima apskųsti apeliacine tvarka, o apeliacinį skundą nagrinėja Teisingumo ministerija, kaip antrosios instancijos įstaiga. Dėl Teisingumo ministerijos antrąja instancija priimto sprendimo galima pradėti administracinį procesą teismuose.
http://igazsagugyiinformaciok.kormany.hu/aldozatsegito-szolgalat
Visą parą, septynias dienas per savaitę veikianti paramos aukoms pagalbos linija (Áldozatsegítő Vonal): 06-80-225-225, vengrų ir anglų kalbomis.
Taip, pagal 2003 m. Įstatymą LXXX dėl teisinės pagalbos.
Paslaugos, skirtos padėti užtikrinti jūsų interesus, teikiamos bet kuriuose paramos aukoms tarnybos biuruose, kuriuose paramos aukoms konsultantai suinteresuotosioms šalims teikia praktinę pagalbą (pavyzdžiui, pagalbą pildant prašymus, teikiant informaciją). Nukentėjusieji gali kreiptis į pilietinės visuomenės organizacijas (pavyzdžiui, „Baltasis žiedas“ (Fehérgyűrű), „Vengrijos baptistų pagalba“ (Baptista Szeretetszolgálat) ir pan.).
Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.