Informacijos paieška pagal regionus
Pagal Kompensavimo nusikaltimų aukoms įstatymą (vok. Verbrechensopfergesetz, VOG), BGBl. Nr. 288/1972, kompensacija skiriama asmenims, kai tikėtina, kad neteisėtais tyčiniais veiksmais, už kuriuos sprendimo priėmimo dieną skiriama daugiau negu šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jiems buvo padarytas kūno sužalojimas arba žala sveikatai.
Už neteisėtus tyčinius veiksmus, už kuriuos skiriama daugiau negu šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir kuriais buvo padarytas kūno sužalojimas arba žala sveikatai.
Taip. Teisę gauti kompensaciją turi šeimos nariai, kurie pagal civilinę teisę buvo mirusiojo išlaikytiniai (vaikai, sutuoktinis).
Taip, jeigu nukentėjusysis buvo sunkiai sužalotas. Dėl nusikaltimo šeimos narys (vaikas, vienas iš tėvų, sutuoktinis, brolis ar sesuo) turi būti patyręs šoką, sukėlusį klinikinės reikšmės psichologinių problemų.
Taip. Nusikalstama veika Austrijoje turi būti padaryta po 2005 m. birželio 30 d. Paprastai reikalaujama, kad nusikalstamos veikos padarymo metu ieškovai būtų teisėtai gyvenę šalyje.
Pagal Kompensavimo nusikaltimų aukoms įstatymą Austrijos ir ES piliečiai (jeigu iki nusikalstamos veikos padarymo jų įprastinė gyvenamoji vieta buvo Austrijoje) iš esmės taip pat turi teisę gauti kompensaciją už užsienyje patirtus sužalojimus.
Pagal Tarybos direktyvos 2004/80/EB 2 straipsnį kompensaciją išmoka valstybės narės, kurios teritorijoje įvykdytas nusikaltimas, kompetentinga institucija.
Nukentėjusysis ir gyvi likę išlaikytiniai turi padėti ištirti nusikalstamą veiką ir surasti kaltininką, priešingu atveju prašymai skirti kompensaciją gali būti atmetami.
Ne
Ne
Nebūtina, kad nusikaltėlis būtų nustatytas ar nuteistas. Pakanka, kad būtų tikėtina, jog nusikaltimas buvo padarytas.
Siekiant gauti paramą atgaline data, dauguma prašymų turi būti pateikiami per trejus metus nuo nusikalstamos veikos padarymo. Jeigu prašymas pateikiamas vėliau, parama pradedama mokėti kitą mėnesį nuo prašymo pateikimo.
Gali būti skiriama tokia parama:
1. kompensacija už prarastas pajamas arba išlaikymą;
2. gydomoji priežiūra
a) medicinos pagalba,
b) vaistai,
c) medicinos pagalbos priemonės,
d) institucinė priežiūra,
e) stomatologija,
f) sveikatos stiprinimo priemonės (Bendrojo socialinio draudimo įstatymo (vok. Allgemeines Sozialversicherungsgesetz), BGBl. 189/1955) 155 straipsnis;
2a. klinikinių ir sveikatos psichologų ir psichoterapeutų krizinės intervencijos išlaidų padengimas;
3. ortopedinė priežiūra
a) protezų tvirtinimas, ortopediniai ir kiti įtaisai, jų remontas ir keitimas,
b) kasdienio naudojimo daiktų modifikavimo ir neįgaliesiems pritaikytų tualetų įrengimo išlaidų kompensavimas,
c) dotacijos neįgaliajam pritaikytų daugiavėžių transporto priemonių modifikavimo išlaidoms padengti,
d) pagalba daugiavėžėms transporto priemonėms įsigyti,
e) patirtos kelionių ir transporto išlaidos;
4. medicininė reabilitacija
a) apgyvendinimas medicinos įstaigose, kurių pagrindinis profilis - reabilitacija,
b) medicinos pagalba, vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, jeigu jos yra reikalingos ir tiesiogiai arba netiesiogiai susijusios su a punkto turiniu,
c) patirtos kelionių ir transporto išlaidos;
5. profesinė reabilitacija
a) profesinis mokymas siekiant susigrąžinti arba pagerinti tinkamumą dirbti,
b) mokymas naujai profesijai įgyti,
c) dotacijos arba paskolos (Bendrojo socialinio draudimo įstatymo (Allgemeines Sozialversicherungsgesetz, 1955 m. ASVG) 198 straipsnio 3 dalis);
6. socialinė reabilitacija
a) dotacija vairuotojo pažymėjimo gavimo išlaidoms padengti, jeigu dėl asmens negalios nėra pagrįsta tikėtis, kad jis naudosis viešuoju transportu,
b) pereinamojo laikotarpio išmoka (1955 m. ASVG 306 straipsnis);
7. priežiūros išmokos, išmokos akliesiems;
8. laidotuvių išlaidų kompensavimas;
9. pagal asmens turtinę padėtį nustatytos papildomos išmokos;
10. vienkartinė kompensacija už skausmą ir kančias.
Įvairiai.
Mokamos mėnesinės išmokos (kompensacija už pajamų ir (arba) išlaikymo praradimą; pagal asmens turtinę padėtį nustatytos papildomos išmokos; išmoka aklajam) ir vienkartinės išmokos (pvz, laidotuvių išlaidų kompensacija, vienkartinė kompensacija už skausmą ir kančias).
Kompensavimo nusikaltimų aukoms įstatyme išdėstyti pagrindai, kuriais gali būti atsisakyta išmokėti kompensaciją (pvz., didelis aplaidumas, dalyvavimas muštynėse).
Didžiajai daliai paramos jūsų finansinė padėtis neturi įtakos. Pajamų praradimas ir išlaikymas nustatomi pagal civilinės teisės kriterijus ir nuo turtinės padėties nepriklauso.
Ne
Kiekvienu konkrečiu atveju atskirai. Nuolatinė kompensacija už prarastas pajamas ir išlaikymą apskaičiuojama pagal civilinės teisės kriterijus.
Mažiausia kompensacijos suma nenustatyta.
Tam tikrų rūšių paramai nustatytos pajamų ribos arba konkrečios sumos.
Ne, sumą nustato atitinkama valdžios institucija; tačiau nukentėjusysis šiame procese turi bendradarbiauti ir pateikti reikiamą informaciją.
Į valstybines išmokas (pvz., bedarbio pašalpą) ir socialinės apsaugos išmokas (neįgaliojo pensijas ir kt.) bus atsižvelgiama ir pagal tai bus sumažinta prarastų pajamų kompensacija, kaip numatyta Kompensavimo nusikaltimų aukoms įstatyme.
Taip. Jeigu yra skubus finansinės paramos poreikis. Turi būti tikėtina, kad prašymas yra pagrįstas.
Taip
Su paramos prašymais paprastai turi būti pateikiami šie dokumentai:
Dokumentų pareikalaus ir pati valdžios institucija.
Ne.
Federalinė socialinių ir neįgaliųjų reikalų tarnyba, Socialinių reikalų ministerija (vok. Bundesamt für Soziales und Behindertenwesen - Sozialministeriumservice).
Babenbergerstraße 5, A-1010 Vienna
Tel.: 0043 158831
Faks.: 0043(0)10599882516
E. paštas: post.wien@sozialministeriumservice.at
Federalinė socialinių ir neįgaliųjų reikalų tarnyba, Socialinių reikalų ministerija (vok. Bundesamt für Soziales und Behindertenwesen - Sozialministeriumservice).
Babenbergerstraße 5, A-1010 Vienna
Tel.: 0043 158831
Faks.: 0043(0)10599882516
E. paštas: post.wien@sozialministeriumservice.at
Iš jūsų gali būti pareikalauta dalyvauti procedūroje (ekspertui atliekant vertinimą, atsakyti į klausimus ir kt.), tačiau kitais atvejais dažniausiai jums dalyvauti nereikia.
Priklauso nuo prašomos kompensacijos rūšies. Sprendimas paprastai priimamas per keletą mėnesių.
Socialinių reikalų ministerijos sprendimus galima apskųsti Federaliniam administraciniam teismui (vok. Bundesverwaltungsgericht) (apeliacinius skundus taip pat galima pateikti Konstituciniam teismui (Verfassungsgerichtshof) ir Aukščiausiajam administraciniam teismui (Verwaltungsgerichtshof)).
Teikiant prašymą, prašymo formos užpildyti nereikia. Informaciją teikia Socialinių reikalų ministerija, ją (kartu su atitinkamomis formomis) galima rasti ministerijos interneto svetainėje.
Sozial Ministerium - Sozialentschädigung (Socialinių reikalų ministerija. Socialinės kompensacijos).
Sozial Ministerium - Verbrechensopfer (Socialinių reikalų ministerija. Nusikaltimų aukos).
Socialinių reikalų ministerija teikia teisinę informaciją. Jie negali skirti advokato ar sumokėti už jo paslaugas.
Taip, pvz., Weisser Ring.
Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.