Poišči informacije po področjih
Sodišča prve stopnje (Juzgados de Primera Instancia).
Krajevno pristojno sodišče se določi z merili, ki so določena v členu 545(3) zakona o civilnem postopku (Ley de Enjuiciamiento Civil) v zvezi z izvršitvijo na podlagi izvensodnih instrumentov.
To pomeni, da je praviloma pristojno sodišče prve stopnje v kraju, ki se določi v skladu s členoma 50 in 51 zakona o civilnem postopku. Stranka, ki zahteva izvršitev, lahko zahtevek vloži tudi pri sodišču prve stopnje v kraju izpolnitve obveznosti, kakor je določen v nalogu, ali v katerem koli kraju, kjer je zasegljivo premoženje stranke, zoper katero se zahteva izvršitev. Pravila o izrecnem ali tihem priznanju pristojnosti se v tem primeru ne uporabljajo. Če obstaja več strank, zoper katere se zahteva izvršitev, se lahko stranka, ki zahteva izvršitev, obrne na eno od sodišč, ki so pristojna za te stranke.
Če izvršitev zadeva premoženje, ki je predmet hipoteke ali zastavne pravice, se pristojno sodišče določi v skladu s členom 684 zakona o civilnem postopku.
Generalni poddirektorat za mednarodno pravosodno sodelovanje (Subdirección General de Cooperación Jurídica Internacional) pri Ministrstvu za pravosodje
Kontaktni podatki:
Telefon: +34 91 390 4411
Dostop informacijskega organa do ustreznih informacij, kadar jih imajo javni organi ali uprave v registrih ali drugih virih.
Pritožbo je treba vložiti pri sodišču, ki je zavrnilo vlogo za izdajo naloga. Če je odločbo izdalo sodišče prve stopnje ali gospodarsko sodišče (Juzgado de lo Mercantil), pritožbo obravnava pokrajinsko sodišče (Audiencia Provincial). Če je odločbo izdalo sodišče druge stopnje, to sodišče tudi obravnava pritožbo.
Sodišče, ki je v skladu s členom 50(f) pristojno za izvršitev naloga.
Pristojno sodišče za namene člena 28(3) je sodišče prve stopnje v kraju dolžnikovega stalnega prebivališča.
Sodišče prve stopnje v kraju, kjer se vodi bančni račun; če pa se računi vodijo v več krajih, eno od sodišč prve stopnje s pristojnostjo za te kraje.
Nalog za zamrznitev se lahko izda zoper skupne račune, pri katerih je dolžnik soimetnik, in račune, ki jih ima dolžnik v imenu tretje osebe. Ne sme pa se izdati zoper račune, ki jih ima tretja oseba v imenu dolžnika.
V členu 607 zakona o civilnem postopku so določena pravila glede plač in pokojnin.
https://www.boe.es/buscar/act.php?id=BOE-A-2000-323&tn=1&p=20151028&vd=#a607
Če so javni organi vključeni v civilne ali gospodarske postopke iz razlogov, ki niso povezani z izvajanjem njihovih pristojnosti, so njihova sredstva, deponirana na bančnih računih, izvzeta iz zasega, če so jim bila dejansko dodeljena za javno storitev ali namen.
Taki zneski so izvzeti iz zasega, ne da bi bilo treba za to vložiti zahtevek.
Ni predvideno, da se za te namene zaračunavajo pristojbine.
Pristojbine se ne zaračunavajo.
Nalogi so razvrščeni po vrstnem redu od trenutka, ko jih banka prejme.
Sodišče, ki je nalog izdalo ali izvršilo.
Pritožba se vloži pri sodišču, ki je izdalo odločbo.
Če je odločbo izdalo sodišče prve stopnje ali gospodarsko sodišče, je rok za vložitev pritožbe 20 dni, pritožbo pa obravnava pokrajinsko sodišče. Če je odločbo izdalo drugo sodišče, mora biti pritožba vložena v petih dneh in jo bo obravnavalo isto sodišče.
Rok za vložitev pritožbe začne teči, ko je odločba vročena.
Sodnih taks ni, razen v trenutku vložitve pritožbe, ko se v skladu z dodatno določbo 15 sistemskega zakona o sodstvu (Ley Orgánica del Poder Judicial, LOPJ) zahteva varščina.
Ni relevantno.
Strani v jezikih držav članic pripravljajo posamezni nacionalni organi, njihov prevod pa zagotavlja prevajalska služba Evropske komisije. Prevodi zato morda še ne vsebujejo kasnejših sprememb izvirnika, ki so jih vnesli nacionalni organi. Evropska komisija ne prevzema nobene odgovornosti za informacije ali podatke, ki jih vsebuje oziroma na katere se sklicuje ta dokument. Za pravila o avtorskih pravicah države članice, ki je odgovorna za to stran, glejte pravno obvestilo.