Rajona tiesas (sądy rejonowe) vai apgabaltiesas (sądy okręgowe).
Principā jurisdikcija ir rajona tiesai (pirmajā instancē). Tomēr apgabaltiesai ir jurisdikcija (pirmajā instancē) lietās, kas ir apgabaltiesu piekritībā pēc būtības neatkarīgi no prasījuma vērtības. Tie ir, piemēram, īpašuma prasījumi par autortiesību aizsardzību.
Rakstiski apsvērumi papīra formātā.
Klientu apkalpošanas dienesti (Biura Obsługi Interesantów) rajona tiesās un apgabaltiesās.
Elektroniskās saziņas metodes nav atļautas.
Nav šāda pienākuma.
Iekasē noteiktu nodevu PLN 100 apmērā par pieteikumiem lietās, ko izskata atbilstoši Eiropas procedūrai maza apmēra prasībām. Tādu pašu nodevu iekasē arī par apelācijas sūdzību iesniegšanu.
Tiesas nodevas civillietās var samaksāt bezskaidras naudas veidā ar pārskaitījumu uz kompetentās tiesas norēķinu kontu (konta informāciju var uzzināt tieši no tiesas, tiesas tīmekļa vietnē vai Tieslietu ministrijas tīmekļa vietnē), tieši tiesas kasē vai iegādājoties tiesas nodevu markas, kas pieejamas tiesas kasē.
Regulas 7. panta 2. punktā noteiktajos apstākļos kompetentā tiesa pieņem spriedumu, ko attiecīgā puse var pārsūdzēt otrās instances tiesā (t. i., rajona tiesas spriedumus pārsūdz apgabaltiesā, un apgabaltiesas spriedumus pārsūdz apelācijas tiesā). Apelācijas sūdzības jāiesniedz tiesā, kas pieņēmusi apstrīdēto spriedumu, divu nedēļu laikā no pamatotā sprieduma piegādes sūdzības iesniedzējam. Ja attiecīgā puse nepieprasa pamatota sprieduma izsniegšanu vienas nedēļas laikā no sprieduma paziņošanas (vai, ja spriedums pieņemts slēgtā tiesas sēdē, vienas nedēļas laikā no sprieduma saņemšanas), termiņš apelācijas sūdzības iesniegšanai sākas tad, kad beidzas termiņš šāda pieprasījuma iesniegšanai (Civilprocesa kodeksa 316. panta 1. punkts un 367. panta 1. un 2. punkts saistībā ar 369. un 505.26 pantu). Regulas 7. panta 3. punktā noteiktajos apstākļos tiesa pieņem aizmugurisku spriedumu. Atbildētājs var iesniegt iebildumu pret aizmugurisku spriedumu tiesai, kas pieņēmusi aizmugurisko spriedumu. Nelabvēlīga rezultāta gadījumā pieteikuma iesniedzējam ir pārsūdzības tiesības atbilstoši vispārējiem noteikumiem (Civilprocesa kodeksa 339. panta 1. punkts, 342. pants un 344. panta 1. punkts).
Pieteikums atcelt spriedumu (Civilprocesa kodeksa 505.27a pants). Šādu pieteikumu ir kompetenta izskatīt tiesa, kas pieņēmusi spriedumu.
Poļu valoda.
Tiesu izpildītāji (komornicy) ir kompetentās iestādes attiecībā uz to spriedumu izpildi, kas pieņemti atbilstoši Eiropas procedūrai maza apmēra prasībām. Sūdzības par tiesu izpildītāju veiktajām darbībām var iesniegt kompetentajā rajona tiesā. Juridiskais pamats: Civilprocesa kodeksa 767. panta 1. punkts.
Pieteikumi par izpildes atteikumu jāiesniedz apgabaltiesai, kuras jurisdikcijā atrodas parādnieka domicils vai juridiskā adrese, vai, ja šādas tiesas nav, apgabaltiesai, kuras jurisdikcijā ir plānota vai notiek izpilde.
Par pasākumu īstenošanu atbildīgā iestāde atbilstoši Regulas 23. pantam ir kompetentā rajona tiesa. Juridiskais pamats: Civilprocesa kodeksa 1153.20 panta 1. un 2. punkts (attiecībā uz izpildi, ko īsteno Polijā, pamatojoties uz spriedumu, kas pieņemts atbilstoši Eiropas procedūrai maza apmēra prasībām citā ES dalībvalstī) vai Civilprocesa kodeksa 820.2 pants (attiecībā uz izpildi, ko īsteno Polijā, pamatojoties uz izpildu dokumenta rīkojumu tāda sprieduma veidā, kuru pieņēmusi Polijas tiesa atbilstoši Eiropas procedūrai maza apmēra prasībām un kurš ietver izpildāmības deklarāciju).
Šīs lapas dažādās valodu versijas uztur attiecīgās dalībvalstis. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Eiropas Komisija neuzņemas nekādas saistības un atbildību par datiem, ko satur šis dokuments, vai informāciju un datiem, uz kuriem šajā dokumentā ir atsauces. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.