Informacijos paieška pagal regionus
Ši paieškos priemonė jums padės nustatyti, į kokių teismų arba institucijų kompetencijos sritį patenka konkretus Europos teisės aktas. Atkreipiame jūsų dėmesį į tai, kad nors buvo padaryta viskas stengiantis užtikrinti rezultatų tikslumą, vis dėlto gali pasitaikyti išimtinių atvejų, kai kompetencijos nustatyti nepavyks.
[1] Paskelbta 2015 m. balandžio 10 d. Rumunijos oficialiajame leidinyje Nr. 247, I dalis.
6) Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai gali būti įteikti teismo tarnautojo arba atsiųsti faksu, e. paštu arba kitais būdais, leidžiančiais perduoti dokumento turinį ir patvirtinti, kad jis gautas, su sąlyga, kad susijusi šalis šiuo tikslu nurodė teismui savo kontaktinius duomenis. Patvirtinimo tikslais teismas, siųsdamas procesinį dokumentą, taip pat išsiunčia formą, kurioje nurodoma ši informacija: teismo pavadinimas, data, atsakingo teismo darbuotojo vardas bei pavardė ir išsiųstas dokumentas; gavėjas turi užpildyti šią formą, užrašyti gavimo datą ir tikslų vardą bei pavardę ir duoti ją pasirašyti asmeniui, atsakingam už dokumentų gavimą. Forma turi būti grąžinta teismui faksu, e. paštu arba kitais būdais.
Pateikiant atsiliepimą nurodoma: atsakovo vardas ir pavardė, asmens kodas, nuolatinė ar kita gyvenamoji vieta arba, jei tai juridinis asmuo, jo pavadinimas ir registruotoji buveinė ir, jei taikytina, registracijos kodas ar mokesčių mokėtojo kodas, registracijos prekybos registre ar juridinių asmenų registre kodas ir banko sąskaita, jeigu ieškovas to dar nenurodė ieškinio pareiškime. Atitinkamai taikomos 148 straipsnio 1 dalies II punkto nuostatos. Jeigu atsakovas gyvena užsienyje, atsiliepime taip pat nurodomas adresas Rumunijoje, kuriuo siunčiami visi pranešimai apie bylą.
Ieškinio pareiškime nurodoma:
a) šalių vardai ir pavardės, nuolatinė ar kita gyvenamoji vieta arba, jei tai juridiniai asmenys, registruotoji buveinė. Taip pat nurodomas asmens kodas arba, jei taikytina, registracijos kodas ar mokesčių mokėtojo kodas, registracijos prekybos registre ar juridinių asmenų registre kodas ir ieškovo bei atsakovo banko sąskaitos, jeigu šalys turi šiuos identifikacinius duomenis arba jie yra nustatyti įstatymu ir jei ieškovas juos žino. Taikomos 148 straipsnio 1 dalies II punkto nuostatos. Jeigu ieškovas gyvena užsienyje, atsiliepime taip pat nurodomas adresas Rumunijoje, kuriuo siunčiami visi pranešimai apie bylą.
1) Bet koks prašymas teismui turi būti pateikiamas raštu, jame turi būti nurodytas teismo, kuriam jis skirtas, pavadinimas, šalių vardai, pavardės, nuolatinė ar kita gyvenamoji vieta arba, jei taikytina, jų įmonės pavadinimas ir adresas, jų atstovų vardai ir pavardės, nuolatinė ar kita gyvenamoji vieta, tam tikrais atvejais ieškinio dalykas, dydis ir, jei taikytina, ieškinio pagrindas ir turi būti parašas. Be to, prašyme turi būti nurodytas e. pašto adresas arba šiam tikslui šalių nurodyti kontaktiniai duomenys, telefono numeris, fakso numeris ir kt.
2) Asmeniškai arba per įgaliotinį pateikiami prašymai gali būti elektroninės formos, jeigu atitinka įstatyme nustatytas sąlygas.
3) 2 dalies nuostatos atitinkamai taikomos ir tais atvejais, kai vadovaujantis šiuo kodeksu nustatyta, kad šalių prašymai, argumentai ar išvados arba bet kokie kiti teismui pateikiami procesiniai dokumentai turėtų būti surašyti raštu.
Iškėlus bylą teisme, šalių advokatas arba patarėjas teisės klausimais, jeigu toks yra, prašymus, atsiliepimus arba kitus dokumentus gali atsiųsti tiesiogiai teismui. Tokiu atveju prašymo gavėjas turi patvirtinti, kad teismas gavo prašymo kopiją, arba prireikus tą padaryti kitais būdais, siekdamas užtikrinti, kad ši procedūra būtų baigta.
1) Ieškinio pareiškimas, pateiktas asmeniškai arba per įgaliotinį, paštu, per pašto kurjerį ar faksu arba nuskenuotas ir atsiųstas e. paštu arba kaip e. dokumentas, turi būti užregistruotas ir pažymėtas spaudu su gavimo data.
4) Jeigu, vadovaujantis įstatymu, prašymas atsiunčiamas faksu arba e. paštu, tarnautojas privalo padaryti ieškinio kopiją, o išlaidas turi apmokėti atsakinga šalis. Toliau taikomos 154 straipsnio 6 dalies nuostatos.
1) Kalbant apie vykdymą, toliau nurodomi teikiant prašymus mokėtini mokesčiai:
(...)
b) prašymas sustabdyti vykdymą, įskaitant laikinąjį vykdytinumą, – 50 RON.
2) Jeigu vykdymas užginčijamas, mokestis apskaičiuojamas pagal prekių, kurios tapo užginčyto vykdymo dalyku, vertę, arba pagal susijusios skolos dydį, jeigu skola yra mažesnė nei prekių vertė. Mokestis neturi viršyti 1 000 RON, kad ir kokio dydžio būtų ginčo suma. Jeigu vykdymo dalyko pinigais įvertinti neįmanoma, pateikiant prieštaravimą dėl vykdymo procedūros taikomas 100 RON mokestis.
3) Jeigu, atsižvelgiant į Civilinio proceso kodekso 712 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas, prieštaravimas dėl vykdymo procedūros taip pat yra susijęs su faktiniais ar teisiniais motyvais, susijusiais su teisės turiniu, žyminis mokestis nustatomas pagal 3 straipsnio 1 dalį.
Žyminiai mokesčiai sumokami iš anksto, išskyrus įstatymo nustatytus atvejus.
Jeigu žyminis mokestį turintis sumokėti asmuo neturi nuolatinės ar kitos gyvenamosios vietos arba, jei taikytina, registruotosios buveinės Rumunijoje, žyminis mokestis sumokamas grynaisiais, banko pavedimu arba naudojantis e. sistema į administracinio vieneto, kuriame yra įsteigtas ieškinį arba prašymą registruojantis teismas, vietinę lėšų sąskaitą; ši vietinė lėšų sąskaita turi būti atskira sąskaita, skirta pajamoms iš žyminio ir kitų teismo mokesčių, renkamų administraciniame vienete, kuriame yra fizinio asmens nuolatinė ar kita gyvenamoji vieta arba, kai taikytina, juridinio asmens registruotoji buveinė.
– jeigu ieškovas nebuvo tinkamai pašauktas į teismą ir nagrinėjant bylą nedalyvavo, galima pateikti apeliacinį skundą dėl galutinio sprendimo panaikinimo (ypatingąjį skundą); apeliacinis skundas dėl panaikinimo pateikiamas teismui, kurio sprendimas yra ginčijamas (CPK 503 straipsnio 1 dalis ir 505 straipsnio 1 dalis);
– jeigu šalis dėl nuo jos nepriklausančių aplinkybių negalėjo atvykti į teismą ir apie tai pranešti, gali prireikti prašyti peržiūrėti sprendimą iš esmės (arba ne) (ypatingasis skundas); prašymas peržiūrėti sprendimą turi būti adresuotas jį priėmusiam teismui (CPK 509 straipsnio 1 dalies 9 punktas bei 2 dalis ir 510 straipsnio 1 dalis);
– terminą praleidusiai šaliai naujas terminas suteikiamas tik jeigu ji gali nurodyti tinkamai pagrįstas vėlavimo priežastis; šiuo tikslu šalis turi įvykdyti procesinio dokumento reikalavimus ne vėliau kaip per 15 dienų nuo įvykio, sutrukdžiusio jai tą atlikti, ir turi paprašyti nustatyti naują terminą; jei pateikiamas apeliacinis skundas šis terminas yra toks pat, kaip nagrinėjant skundus apeliacine tvarka; prašymus nustatyti naują terminą nagrinėja teismas, kompetentingas nagrinėti prašymus, susijusius su teise, kuriai taikomas nustatytas terminas (CPK 186 straipsnis).
Rumunų kalba.
Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.