Meklēt informāciju pēc reģiona
Rumānijā ir šādas juridiskās profesijas:
Rumānijas prokuratūru veido:
Tiesnešu augstākā padome (CSM) ir centrālā valsts iestāde, kas tiesu iestāžu sistēmā ir atbildīga par prokurora amata reglamentēšanu. Tiesnešu sākotnējo un turpmāko profesionālās kvalifikācijas apmācību nodrošina Valsts tiesnešu institūts, Tiesnešu augstākās padomes pārraudzībā esoša valsts iestāde ar juridiskas personas statusu. Valsts prokuratūras īsteno savas pilnvaras ar tās nodaļās strādājošo prokuroru starpniecību. Šādas prokuratūras nodaļas darbojas pie visām tiesām, izņemot disciplinārlietu tribunālus.
Apelācijas tiesām, tribunāliem vai bērnu un ģimenes lietu tribunāliem piesaistīto prokuratūras nodaļu virzītais kriminālprocess
Prokuratūras nodaļu institucionālā hierarhija ir norādīta turpmāk.
Augstākajai kasācijas tiesai piesaistītās prokuratūras nodaļas ietvaros darbojas divi atsevišķi specializēti departamenti. Tie ir:
Militārajām tiesām piesaistīto prokuratūras nodaļu virzītais kriminālprocess
Kriminālprocesu pret militārpersonu izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem virza militārās prokuratūras nodaļas, kurām juridiski ir militāru vienību statuss. Šīs nodaļas darbojas pie militārajiem tribunāliem, pie Bukarestes Militārā tribunāla vai Bukarestes Militārās apelācijas tiesas.
Prokuroru funkcionālā hierarhija
Prokuroru darbā ir jāievēro likumības, objektivitātes un hierarhijas principi.
Prokurori īsteno savas dienesta pilnvaras saskaņā ar tiesību aktiem, ievērojot un aizsargājot personu cieņu un aizstāvot personu tiesības.
Katras prokuratūras nodaļas prokurori ir pakļauti attiecīgās prokuratūras vadītājam, kurš savukārt ir pakļauts attiecīgās hierarhijā augstākās prokuratūras nodaļas vadītājam.
Augstākās kasācijas tiesai piesaistītās prokuratūras ģenerālprokurors, Valsts korupcijas apkarošanas departamenta galvenais prokurors un apelācijas tiesas prokuratūras galvenais prokurors var savā pakļautībā esošos prokurorus kontrolēt vai nu tiešā veidā, vai ar īpaši norīkotu prokuroru starpniecību.
Rumānijā ir divi prokuroru veidi:
Valsts līmenī darbojas šādu veidu prokurori:
Kad tas ir nepieciešams, ex officio vai pēc Tiesnešu augstākās padomes pieprasījuma Tieslietu ministrs var īstenot uzraudzību pār prokuroriem ar Rumānijas ģenerālprokurora, Valsts korupcijas apkarošanas departamenta galvenā prokurora vai tieslietu ministra īpaši norīkotu prokuroru starpniecību, lai kontrolētu:
Šī kontrole neattiecas uz visiem pasākumiem, ko prokurori var veikt kriminālprocesa ietvaros, ne arī uz attiecīgajiem lēmumiem kriminālprocesā.
Tieslietu ministrs var pieprasīt Rumānijas ģenerālprokuroram vai, ja nepieciešams, Valsts korupcijas apkarošanas departamenta galvenajam prokuroram ziņot par prokuratūras darbību un sniegt norādījumus par pasākumiem, kas veicami efektīvai noziedzības novēršanai un apkarošanai.
Augstākās kasācijas tiesai piesaistītā prokuratūras nodaļa reizi gadā sniedz ziņojumu par savām aktivitātēm Tiesnešu augstākajai padomei un tieslietu ministram, kurš, savukārt, savā ziņojumā informē Rumānijas Parlamentu par saviem secinājumiem attiecībā uz prokuratūras ziņojumu.
Tiesnešu augstākā padome (CSM) ir centrālā valsts iestāde, kas ir atbildīga par tiesneša profesijas reglamentēšanu. Tiesnešu sākotnējo un turpmāko profesionālās kvalifikācijas apmācību nodrošina Valsts tiesnešu institūts, Tiesnešu augstākās padomes pārraudzībā esoša valsts iestāde ar juridiskas personas statusu.
Rumānijā tiesneši specializējas šādās lietās:
Centrālā iestāde, kas reglamentē advokāta profesiju, ir Rumānijas Valsts advokātu kolēģiju apvienība (Uniunea Nationala a Barourilor din Romania — UNBR) — publisko tiesību juridiska persona, kurā ietilpst visas Rumānijas advokātu kolēģijas. Tā nodrošina, ka tiesības uz aizstāvību realizē juridiski kvalificēti pārstāvji, kā arī nodrošina tajā ietilpstošo advokātu profesionalitāti, disciplīnu un goda un cieņas aizsardzību. Visas Rumānijas advokātu kolēģijas ir Rumānijas Valsts advokātu kolēģiju apvienības dalībnieki.
Informācija par advokātiem Rumānijā ir pieejama Rumānijas Valsts advokātu kolēģiju apvienības tīmekļa vietnē.
Jā, piekļuve datubāzei ir bez maksas.
Saskaņā ar tiesību aktiem juridiskie padomnieki var veidot vietēja līmeņa kolēģijas pēc viņu profesionālās darbības nozares vai jomas vai arī, ja piemēroti, valsts līmeņa kolēģijas, ievērojot biedrību un nodibinājumu tiesisko regulējumu. Viena no profesionālajām biedrībām, kas ir izveidota saskaņā ar biedrību un nodibinājumu tiesisko regulējumu, ir Rumānijas Juridisko padomnieku kolēģiju apvienība (Uniunea Colegiilor Consilierilor Juridici din România — UCCJR). Tā ietver juridisko padomnieku asociācijas no visām grāfistēm. Juridiskie padomnieki tāpat var veidot cita veida profesionālās biedrības. Juridisko padomnieku saraksti pēc to grāfistēm ir pieejami UCCJR pārstāvēto asociāciju tīmekļa vietnēs. Saites uz tām ir iekļautas UCCJR tīmekļa vietnē.
Saskaņā ar tiesību aktiem Rumānijas Tieslietu ministrija ir deleģējusi notāru pakalpojumu īstenošanu Valsts notāru kolēģiju apvienībai (Uniunea Nationala a Notarilor Publici — UNNP). Valsts notāru kolēģiju apvienība ir profesionāla apvienība, kas pārstāv valsts notārus un kuras pienākumos ietilpst notāru profesijas organizēšana, tās dalībnieku profesionālo interešu aizstāvība un profesijas reputācijas uzturēšana. Visi valsts notāri ir šīs apvienības biedri. Valsts notāri veido 15 palātas, kuras darbojas pie attiecīgajām apelācijas tiesām.
Rumānijā valsts notāri sniedz šādus juridiskos pakalpojumus:
Tiesu izpildītāju profesionālā organizācija ir Rumānijas Valsts tiesu izpildītāju apvienība (Uniunea Natională a Executorilor Judecătoreşti din România — UNEJ). Tā ir atbildīga par tiesu izpildītāju profesijas reputācijas un autoritātes uzturēšanu. Pamatā tās pienākumos ietilpst tās dalībnieku profesionālo interešu aizstāvība. Tiesu izpildītāji veido 15 palātas, kuras darbojas pie attiecīgajām apelācijas tiesām.
Tiesu izpildītāju saraksts ir pieejams Rumānijas Valsts tiesu izpildītāju apvienības un Tieslietu ministrijas tīmekļa vietnē. Jāņem vērā, ka šīs abas datubāzes ir veidotas atšķirīgi.
Tiesnešu augstākā padome (CSM) ir centrālā valsts iestāde, kas ir atbildīga par tiesu ierēdņa profesijas reglamentēšanu.
Par tiesu ierēdņu sākotnējo un turpmāko profesionālās kvalifikācijas apmācību ir atbildīga Valsts tiesu ierēdņu skola (SNG), Tiesnešu augstākās padomes pārraudzībā esoša valsts iestāde ar juridiskas personas statusu.
Rumānijas tiesu sistēmā ietilpst dažādu veidu tiesu ierēdņi:
Vairāk par šo profesionālo kategoriju varat uzzināt šajā dokumentā. (390 Kb)
Šīs lapas dažādās valodu versijas uztur attiecīgās dalībvalstis. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Eiropas Komisija neuzņemas nekādas saistības un atbildību par datiem, ko satur šis dokuments, vai informāciju un datiem, uz kuriem šajā dokumentā ir atsauces. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.