

Leia sisu riikide kaupa
Vastavalt tsiviilkohtumenetluse artikli 199 lõikele 1 saab taotluse esitada isiklikult või esindaja kaudu, posti teel, kulleriga, faksi teel või ka selle skaneerida ja saata e-postiga või elektroonilise dokumendina.
Taotlused saab tsiviilasjades esitada skaneerituna e-postiga või elektrooniliste dokumentidena. Ei ole menetlusi, mis oleksid kättesaadavad üksnes interneti kaudu.
See vahend on kättesaadav igal ajal.
Vastavalt tsiviilkohtumenetluse artikli 199 lõikele 1 registreeritakse isiklikult või esindaja kaudu, posti teel, kulleriga, faksi teel või skaneeritud ja e-postiga saadetud või elektroonilise dokumendina esitatud taotlus ning sellele omistatakse konkreetne kuupäev, kasutades vastavat sissetulekutemplit. Pärast registreerimist edastatakse taotlus ja sellega kaasnevad dokumendid ning vajaduse korral tõendid selle kohta, kuidas need on kohtule esitatud, kohtu esimehele või tema määratud isikule, kes võtab vastavalt seadusele viivitamata meetmeid erikohtu loomiseks.
Tsiviilkohtumenetluse seadustikus ei nähta seaduslike nõuete puhul ette standarditud vormi kasutamist. Tsiviilkohtumenetlust käsitlevates tavaõiguse eeskirjades sätestatakse mõnede tsiviilnõuete sisu (nt taotlus, vastuväide, vastunõue).
Andmete turvaline edastamine ja talletamine toimub selliste e-posti süsteemi IT-vahendite abil nagu tulemüürid, sertifikaadid, viirusetõrjed, „rollipõhine juurdepääsukontroll“ jne, millega kaasneb selle valdkonna heade tavade kohaldamine.
Vastavalt tsiviilkohtumenetluse seadustiku artikli 148 lõigetele 2 ja 5 saab kohtule saadetud taotlused esitada ka elektrooniliste dokumentidena, eeldusel, et õiguslikud tingimused on täidetud. Samuti peaks taotlusel olema allkiri. Dokumendi võib allkirjastada ning seejärel skaneerida ja e-postiga saata. Kui taotlus on e-postiga saadetud elektrooniline dokument, võib allkiri olla elektrooniline.
Jah, kohtulõivud tasutakse kooskõlas valitsuse erakorralise määrusega nr 80/2013 kohtu tempelmaksude kohta, nende summas ei ole aga erinevusi. Maksuvõlglane tasub kohtu tempelmaksud kas sularahas, pangaülekandega või interneti kaudu selle territoriaalse haldusüksuse nimel avatud kohalikule sissetulekukontole „Kohtu tempelmaks ja muud tempelmaksud“, kus asub füüsilise isiku asu- või elukoht, või asjakohasel juhul, kus asub juriidilise isiku registrijärgne asukoht. Kui kohtu tempelmaksu võlgneval isikul ei ole Rumeenias asu- ega elukohta või vastavalt registrijärgset asukohta, makstakse tempelmaks selle territoriaalse haldusüksuse kohalikule sissetulekukontole, kus asuvale kohtule hagi või taotlus esitati.
Jah, samadel tingimustel, millel hageja saab hagi tagasi võtta. Tsiviilkohtumenetluse artikli 406 artikli kohaselt võib hageja hagi igal ajal tagasi võtta kas suuliselt kohtuistungi ajal või muul juhul kirjaliku taotlusega.
Kostjal ei ole kohustust kasutada internetti.
Tsiviilkohtumenetluse artikli 149 lõike 4 ja artikli 154 lõike 6 kohaselt toimetavad kohtukutseid ja kõiki menetlusdokumente ex officio kätte kohtuametnikud või muud kohtutöötajad või muud nende ringkondade kohtute esindajad või töötajad, kus asub isik, kellele dokument tuleb kätte toimetada. Kohtuametnik saab kohtukutseid ja muid menetlusdokumente toimetada kätte ka faksi, e-postiga või muul viisil, millega tagatakse dokumendi sisu saatmine ja kinnitatakse selle kättesaamist, eeldusel, et pool on andnud kohtule selleks vajalikud andmed. Kinnituseks saadab kohus koos menetlusdokumentidega vormi, mis sisaldab järgmist: kohtu nimi, kättetoimetamise kuupäev, kättetoimetamise eest vastutava ametniku nimi ja teave kättetoimetatavate dokumentide kohta. Saaja märgib vormile kättesaamise kuupäeva, selgelt tuleb märkida kättetoimetatava dokumendi vastuvõtmise eest vastutava isiku nimi ja allkiri ning vorm saadetakse kohtule faksi või e-postiga või muul viisil. Kui taotlus on saadetud vastavalt seadusele faksi või e-postiga, on ametnik ex officio kohustatud tegema taotlusest koopiad. Selle kulud kannab pool, kellel on kohustus koopiad esitada.
Kaitset teavitatakse samal viisil, mida kasutatakse menetlusdokumentide kättetoimetamisel. Vt vastus küsimusele 9.
Vastavalt tsiviilkohtumenetluse artiklile 208 on karistus vastuväite esitamatajätmise eest seaduses ettenähtud ajavahemikul sama, olenemata selle esitamise viisist. Vastuväite esitamata jätmise tõttu kaotab kostja õiguse esitada täiendavaid tõendeid või muid kui avaliku korraga seotud vastuväiteid, välja arvatud juhul, kui seaduses on sätestatud teisiti.
Vt vastus küsimusele 9.
Vt vastus küsimusele 9.
Vt vastus küsimusele 9.
Vt vastused küsimustele 1 ja 9.
Täitemenetlustes väljastatud kohtudokumentide suhtes kohaldatakse samu üldiselt kohaldatavaid sätteid kui menetlusdokumentide kättetoimetamise suhtes. Vt vastus küsimusele 1.
Ei kohaldata.
Kohtute veebilehtede ( http://portal.just.ro/SitePages/acasa.aspx) või mõnedes kohtutes olevate infolaudade kaudu pääsete kohtuasja numbri, eseme ja poolte nimede esitamisel juurde kohtuotsuste kokkuvõtetele. Samuti kavatsetakse tulevikus luua võimalus, et lõivu maksmisel saab kohtutoimikutega tutvuda kodus.
Käesoleva veebilehe omakeelset versiooni haldab Euroopa õigusalase koostöö võrgustiku vastav riiklik kontaktpunkt. Tõlked on teostanud Euroopa Komisjoni teenistused. Originaali tehtavad võimalikud muudatused asjaomase riikliku ametiasutuse poolt ei pruugi kajastuda tõlkeversioonides. Komisjon ja Euroopa õigusalase koostöö võrgustik ei võta mingit vastutust ega kohustusi seoses käesolevas dokumendis esitatud või viidatud teabe ega andmetega. Palun lugege õiguslikku teadaannet lehekülje eest vastutava liikmesriigi autoriõiguste kohta.