Meklēt informāciju pēc reģiona
Specializētas cilvēktiesību iestādes
Viņas Majestātes Tiesu un tribunālu dienests atbild par krimināltiesu, civiltiesu un bāriņtiesu un tribunālu administrāciju Anglijā un Velsā un par nedecentralizēto tribunālu administrāciju Skotijā un Ziemeļīrijā. Tas gādā par taisnīgu, efektīvu un rezultatīvu tieslietu sistēmu, ko īsteno neatkarīga tiesu vara.
Viņas Majestātes Tiesu un tribunālu dienesta mērķis ir nodrošināt, lai visi pilsoņi varētu savlaicīgi piekļūt tiesu iestādēm atbilstoši viņu atšķirīgajām vajadzībām neatkarīgi no tā, vai viņi ir noziedzīgos nodarījumos cietušie vai liecinieki, apsūdzētie, patērētāji ar parādsaistībām, bērni, kam var tikt radīts kaitējums, komercstrīdos iesaistīti uzņēmumi vai privātpersonas, kas aizsargā savas darba tiesības vai apstrīd valsts struktūru lēmumus.
Informāciju par saziņu ar tiesām skatīt: http://www.justice.gov.uk/global/contacts/hmcts/courts/index.htm
Informāciju par saziņu ar tribunāliem skatīt: http://www.justice.gov.uk/global/contacts/hmcts/tribunals/index.htm
Ziemeļīrijas Tiesu un tribunālu dienests (NICTS) ir Ziemeļīrijas Tieslietu departamenta aģentūra. Tas sniedz administratīvo atbalstu Ziemeļīrijas tiesām, proti, Apelācijas tiesai, Augstajai tiesai, Kroņa tiesai, grāfistes tiesām, miertiesām un izmeklēšanas tiesām. Dienests sniedz administratīvu atbalstu arī tribunāliem un, izmantojot Spriedumu izpildes biroju, nodrošina civiltiesu spriedumu izpildi.
Tīmekļa vietne: https://www.justice-ni.gov.uk/topics/courts-and-tribunals
Kontaktinformācija: http://www.courtsni.gov.uk/en-GB/ContactDetails/
Procesuālā kārtība Ziemeļīrijā ir līdzīga tai, kas pastāv Anglijā un Velsā. Augstajā tiesā tiesvedība ierosina ar izpildrakstu, un grāfistes tiesās tiesvedību sāk ierosina ar apsūdzības rakstu civillietā vai maza apmēra prasību. Tos izsniedz atbildētājam, kuram ir tiesības aizstāvēties pret prasību. Civiltiesu spriedumus izpilda, piemērojot centralizētu procesu, ko pārvalda Spriedumu izpildes birojs.
Ziemeļīrijas cilvēktiesību iestāde (NIHRC) ir valsts cilvēktiesību iestāde, kuras statusu ir akreditējusi Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). NIHRC finansē Apvienotās Karalistes valdība, bet tā ir neatkarīga valsts iestāde, kas darbojas pilnīgā saskaņā ar ANO Parīzes principiem.
Tās uzdevums ir pārliecināties, ka valdība un citas valsts iestādes aizsargā ikvienas personas cilvēktiesības Ziemeļīrijā. Tā arī palīdz cilvēkiem saprast, kādas ir viņu cilvēktiesības, un ko viņi var darīt, ja viņiem tiek liegtas viņu tiesības vai ja tās tiek pārkāptas.
Kontaktinformācija:
Temple Court
39 North Street
Belfast
Northern Ireland
BT1 1NA
Tālr.: +44 (0)28 9024 3987
E-pasts: information@nihrc.org
Tīmekļa vietne: http://www.nihrc.org/
Šo tiesībsargu (ombudu) izveidoja Parlaments, lai palīdzētu gan personām, gan sabiedrībai.
Tā uzdevums ir izskatīt sūdzības par negodīgu izturēšanos pret personu vai par zemas kvalitātes pakalpojumiem, ko snieguši valdības departamenti, citas sabiedriskās organizācijas vai NHS Anglijā. Tā pilnvaras ir noteiktas tiesību aktos, un tā pakalpojumi ir ikvienam pieejami.
Kontaktinformācija:
The Parliamentary and Health Service Ombudsman
Millbank Tower
Millbank
London
SW1P 4QP
Tīmekļa vietne: https://www.ombudsman.org.uk/
Bērnu un jauniešu komisārs ir nevalstiska organizācija (NVO), kas tika izveidota 2003. gada oktobrī.
Pašreizējā komisāre ir Kolla Džaisoma (Koulla Yiasouma), un viņas uzdevums ir nodrošināt un veicināt bērnu un jauniešu tiesības un intereses Ziemeļīrijā. Komisāre ņem vērā arī visus attiecīgos noteikumus Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijā par bērnu tiesībām.
Finansējumu piešķir Kopienu departaments.
Kontaktinformācija:
NICCY
Equality House
7-9 Shaftesbury Square
Belfast
Northern Ireland BT2 7DP
Tālr.: 028 9031 1616
E-pasts: info@niccy.org
Tīmekļa vietne: http://www.niccy.org/
Gados vecāku cilvēku lietu komisārs ir nevalstiska organizācija (NVO), kas tika izveidota 2011. gada novembrī. Pašreizējais komisārs ir Edijs Linčs (Eddie Lynch), un viņa uzdevums ir nodrošināt un veicināt gados vecāku cilvēku intereses Ziemeļīrijā.
Kontaktinformācija:
COPNI
Equality House
7-9 Shaftesbury Square
Belfast
Northern Ireland BT2 7DP
Tālr.: 028 9089 0892
E-pasts: info@copni.org
Tīmekļa vietne: http://www.copni.org/
Kontaktinformācija:
Equality House
7-9 Shaftesbury Square
Belfast
Northern Ireland BT 2 7DP
Tālr.: 028 90 500 600
E-pasts: information@equalityni.org
Tīmekļa vietne:http://www.equalityni.org/
Ziemeļīrijas Līdztiesības komisija ir nevalstiska orgnizācija, kas izveidota saskaņā ar 1998. gada Ziemeļīrijas aktu (Northern Ireland Act 1998). Tās pilnvaras un pienākumi izriet no vairākiem tiesību aktiem, kuri ir pieņemti pēdējās desmitgadēs, nodrošinot aizsardzību pret diskrimināciju vecuma, invaliditātes, rases, reliģijas un politisko uzskatu, dzimuma vai seksuālās orientācijas dēļ. Tai ir arī pienākumi, kas izriet no 1998. gada Ziemeļīrijas akta attiecībā uz likumā noteiktajiem vienlīdzības un labu attiecību pienākumiem, kas attiecas uz valsts iestādēm.
Tās finansējumu piešķir izpildbirojs.
Informācijas lietu komisāra birojs ir Apvienotās Karalistes neatkarīga iestāde, kas ir izveidota, lai sabiedrības interesēs aizsargātu tiesības uz informāciju, sekmētu valsts iestāžu atklātumu un personu datu aizsardzību.
Kontaktinformācija:
Information Commissioner's Office
Wycliffe House
Water Lane
Wilmslow
Cheshire SK9 5AF
Tālr.: 0303 123 1113 (vai, ja nevēlaties zvanīt uz „03” numuru, - 01625 545745; ja zvanāt no ārvalstīm, + 44 1625 545745)
Tīmekļa vietne: https://ico.org.uk/
Ziemeļīrija
Information Commissioner's Office – Northern Ireland
3rd floor, 14 Cromac Place
Belfast,
Northern Ireland BT7 2JB
Tālr.: 028 9026 9380
E-pasts: ni@ico.org.uk
Apvienotās Karalistes valdības oficiālā tīmekļa vietne Apvienotās Karalistes pilsoņiem.
Tīmekļa vietne: http://www.gov.uk/
Pilsoņu konsultāciju dienests pilsoņiem sniedz palīdzību viņu juridisko, finansiālo un citu problēmu risināšanā, nodrošinot bezmaksas, neatkarīgas un konfidenciālas konsultācijas un ietekmējot politikas veidošanu.
Tīmekļa vietne: http://www.citizensadvice.org.uk/
Ziemeļīrijas Juridisko pakalpojumu komisija (turpmāk tekstā - "komisija") ir Tieslietu departamenta (DOJ) nevalstiskā organizācija, kas izveidota saskaņā ar 2003. gada rīkojumu par tiesas pieejamību (Ziemeļīrija). Tieslietu ministrs Deivids Fords (David Ford) paziņoja par savu nodomu 2014. gada rudenī nodot komisijas pienākumus departamenta izpildaģentūrai. Jaunās organizācijas nosaukums būs Ziemeļīrijas Juridisko pakalpojumu aģentūra. Šī nodošana būtiski nemainīs vispārējo pakalpojumu sniegšanu, bet sniegs virkni būtisku pārvaldības un efektivitātes uzlabojumu.
Komisijas uzdevums ir pārvaldīt publiski finansētu juridisko pakalpojumu sniegšanu, ievērojot likumā paredzētās juridiskās palīdzības shēmas. Tā veic likumā noteiktās pārbaudes, lai noteiktu, vai indivīdam vajadzētu saņemt civilo juridisko palīdzību, un, ja tā tiek sniegta, tā maksā juristiem un advokātiem par sniegtajiem juridiskajiem pakalpojumiem. Kaut arī tiesu iestādes ir atbildīgas par juridiskās palīdzības piešķiršanu krimināllietās, komisija maksā arī par atbilstošajiem juridiskajiem pakalpojumiem. Papildus juridiskās palīdzības shēmas administrēšanai tā sniedz arī ieguldījumu, lai atbalstītu DOJ darba programmu, lai reformētu juridisko palīdzību.
Kontaktinformācija:
The Northern Ireland Legal Services Commission (Ziemeļīrijas Juridisko pakalpojumu komisija)
2nd Floor,
Waterfront Plaza,
8 Laganbank Road,
Mays Meadow,
Belfast,
Northern Ireland BT1 3BN
Tālr.: +44 (0)28 9040 8888
Tīmekļa vietne:http://www.nilsc.org.uk/
Tās uzdevums ir Ziemeļīrijā veicināt taisnīgu un vienlīdzīgu pieeju tiesību aizsardzībai, sniedzot Ziemeļīrijas publiski finansētus juridiskus pakalpojumus.
Komisijas mērķis ir sniegt augstas kvalitātes pakalpojumus, kas ir vērsti uz klientu, mērķorientēti uz personām, kurām pēc tiem ir vislielākā nepieciešamība, un kas nodrošina augstu vērtību par veiktajiem izdevumiem.
Tā finansē juridiskos speciālistus un citus konsultantus:
Baroness Newlove of Warrington,
Victims' Commissioner for England & Wales
The Tower, 9th Floor,
102 Petty France,
London, SW1H 9AJ
E-pasts: victims.commissioner@victimscommissioner.gsi.gov.uk
Tīmekļa vietne: http://victimscommissioner.org.uk/
Komisāra cietušo jautājumos uzdevums ir aizsargāt cietušo un liecinieku intereses, veicināt labu praksi attieksmē pret viņiem un regulāri pārskatīt Prakses kodeksu cietušajiem (Code of Practice for Victims), kurā noteikti pakalpojumi, kurus cietušie var saņemt.
Komisārs ir paredzēts, lai uzklausītu cietušo un liecinieku uzskatus, izprastu krimināltiesību sistēmu no viņu viedokļa un mēģinātu palīdzēt uzlabot pieejamos pakalpojumus un atbalstu.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka saskaņā ar likumu komisāram nav tiesību iejaukties konkrētos gadījumos. Tomēr tas centīsies sniegt informāciju par to, kur iegūt vislabāko padomu un atbalstu.
Kontaktinformācija:
Central Office
Victim Support NI
Annsgate House
3rd Floor
70/74 Ann Street
Belfast
Northern Ireland BT 1 4EH
Tālr.: 028 9024 3133
E-pasts: belfast@victimsupportni.org.uk
Ziemeļīrijas Cietušo atbalsta organizācija ir labdarības organizācija, kas palīdz jebkāda veida noziedzīgu nodarījumu skartām personām. Tā cietušajiem, lieciniekiem un citām noziedzīgu nodarījumu skartām personām sniedz emocionālu atbalstu, praktisku palīdzību un būtisko informāciju.
Ziemeļīrijas Cietušo atbalsta organizācija ir vadošā labdarības organizācija, kas atbalsta noziedzīgu nodarījumu skartas personas. Tā piedāvā bezmaksas un konfidenciālus pakalpojumus, neskatoties uz to, vai par noziedzīgu nodarījumu ir ziņots. Tā ir neatkarīga organizācija, kas nepieder policijai, tiesām vai citām kriminālās justīcijas iestādēm.
Ziemeļīrijas Cietušo atbalsta organizācija ik gadu sniedz palīdzību gandrīz 30 000 cilvēkiem, ko skārusi noziedzība.
Unit 2
Walled Garden
Stormont Estate
Belfast
Northern Ireland BT4 3SH
Tālr.: 028 90 44 3982
Bezmaksas tālrunis: 0800 7836317
E-pasts: pa@prisonerombudsman.x.gsi.gov.uk
Tīmekļa vietne: http://www.niprisonerombudsman.gov.uk/
Tiesībsargu ieslodzīto jautājumos amatā ieceļ Ziemeļīrijas tieslietu ministrs, un šis Ombuds ir pilnīgi neatkarīgs no Ziemeļīrijas Ieslodzījuma vietu dienesta (NIPS).
Tiesībsargs ieslodzīto jautājumos izmeklē:
Pašreizējais tiesībsargs ir Toms Makgūnigls (Tom McGonigle), un viņu atbalsta izmeklētāju komanda un citi darbinieki
Kontaktinformācija:
5th Floor
21 Bloomsbury Street
London
WC1B 3HF
Tālr.: 020 7211 1500
Imigrācijas lietu komisariāts (OISC) ir neatkarīga, valdībai nepiederoša valsts struktūra, kas izveidota saskaņā ar 1999. gada Imigrācijas un patvēruma aktu (Immigration and Asylum Act).
1999. gada Imigrācijas un patvēruma akts un 2002. gada Pilsonības, imigrācijas un patvēruma akts (Nationality, Immigration and Asylum Act) sniedz Imigrācijas lietu komisāram dažādas pilnvaras, tostarp:
Plašāku informāciju skatīt: http://www.oisc.gov.uk/
Kontaktinformācija:
Commission for Victims and Survivors
Equality House
7-9 Shaftesbury Square
Belfast
BT2 7DP
Tālr.: 028 9031 1000
Fakss: 028 9060 7424
Ziemeļīrijas Cietušo un izdzīvojušo komisija rūpīgi veic savu darbu un nodrošina, ka visu cietušo un izdzīvojušo tiesības tiek uzklausītas, ievērotas un ka tie saņem vislabākos iespējamos pakalpojumus. Cietušo un izdzīvojušo komisijas mērķis ir uzlabot konfliktā cietušo un izdzīvojušo dzīvi.
Tās uzdevums ir visu cietušo un izdzīvojušo vajadzību apmierināšana, nodrošinot izcilu pakalpojumu sniegšanu, atzīstot pagātnes mantojumu un veidojot labāku nākotni. Tās darbs ir balstīts uz vairākām pamatvērtībām, kuras tā izmanto ikdienas darbā. Tā cenšas sasniegt rezultātu, pamatojoties uz šo vērtību izpildi. Šīs vērtības ir šādas:
Plašāku informāciju skatīt http://www.cvsni.org/
Šīs lapas dažādās valodu versijas uztur attiecīgās dalībvalstis. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Eiropas Komisija neuzņemas nekādas saistības un atbildību par datiem, ko satur šis dokuments, vai informāciju un datiem, uz kuriem šajā dokumentā ir atsauces. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.