Cietušo tiesības (katrā valstī)

Vācija

Saturu nodrošina
Vācija

Vai es varu pārsūdzēt lēmumu?

civilprasītājs kriminālprocesā (Nebenkläger) jūs principā varat pārsūdzēt spriedumus, bet tikai tiktāl, ciktāl tas attiecas uz darbību civilprasības pamatā. Tomēr pārsūdzība nav iespējama, ja jūs nepiekrītat vienīgi soda apmēram.

Pārsūdzības iesniegšanas termiņš ir viena nedēļa. Ja jūs vai jūsu advokāts esat piedalījies lietas izskatīšanā pēc tam, kad jūs tikāt nopratināts kā liecinieks, minētā termiņa atskaite sākas no sprieduma paziņošanas dienas. Pārējos gadījumos termiņa atskaite sākas no dienas, kad spriedums jums ir nosūtīts.

civilprasītājam kriminālprocesā (Privatkläger) jums ir tādas pašas tiesības uz pārsūdzību, kādas ir prokuroram, kurš ir izvirzījis publisko apsūdzību.

Kādas ir manas tiesības pēc sprieduma pasludināšanas?

Ja jūs iepriekš esat to pieprasījis, jūs tiksiet informēts par tiesvedības iznākumu. Kā civilprasītājs kriminālprocesā jūs varat saņemt arī sprieduma kopiju.

Turklāt jums kā noziedzīgā nodarījumā cietušajam pēc jūsu pieprasījuma tiks paziņots, vai notiesātam ir dots rīkojums nesazināties un netikties ar jums.

Ja jūs varat pierādīt likumīgas intereses vai tas jau ir izdarīts procedūrā par jūsu civilprasības kriminālprocesā pieņemšanu, jūs var informēt arī par to, vai notiesātajam(-ajiem) tiks piemēroti brīvības atņemšanas vai piespiedu ievietošanas pasākumi vai ir beigusies to piemērošana, vai arī pirmo reizi tiek mīkstināti ieslodzījuma noteikumi vai ir piešķirts atvaļinājums. Par turpmāku ieslodzījuma noteikumu mīkstināšanu vai piešķirtu atvaļinājumu jūs tiksiet informēts, ja jums ir likumīgas intereses un ja nepastāv prevalējošas aizsargājamas notiesātā intereses.

Tāpat jūs tiksiet informēts gadījumā, ja notiesātais būs aizbēdzis no ieslodzījuma vietas. Šādā gadījumā jūs informēs arī par pasākumiem, kas veikti jūsu aizsardzībai.

Ja pēc tiesvedības pabeigšanas jūs vēlēsieties, piemēram, celt turpmākas civilprasības pret notiesāto, tad civilprasības sagatavošanai jūs varēsiet saņemt informāciju no krimināllietas materiāliem. Notiesātais tiks iepriekš uzklausīts, lai varētu izslēgt iespēju, ka no viņa puses pastāv prevalējošas aizsargājamas intereses, kuru dēļ piekļuve lietas materiāliem būtu jāatsaka.

Ja krimināllietas spriedumā ir apmierināta prasība par zaudējumu atlīdzību vai kompensāciju (Adhäsionsantrag), jūs ar minētā galīgā sprieduma kopiju varat vērsties izpildes tiesā vai pie tiesu izpildītāja izpildes pasākumu veikšanai.

Vai man ir tiesības uz atbalstu vai aizsardzību pēc tiesvedības? Cik ilgi?

Jums ir tiesības uz psihosociālo palīdzību tiesvedības laikā un pēc tās pabeigšanas.

Turklāt, ja jūs joprojām esat apdraudēts, jūs varat turpināt saņemt aizsardzību gadījumā.

Kādu informāciju es saņemšu, ja noziedzīgā nodarījuma izdarītājs tiks notiesāts?

Kā jau iepriekš aprakstīts (sadaļa “Kādas ir manas tiesības pēc sprieduma pasludināšanas?"), pēc jūsu pieprasījuma jūs tiksiet informēts par tiesvedības iznākumu.

Tomēr notiesātā ieslodzījuma vieta vai cita ar brīvības atņemšanu saistīta vieta jums netiks darīta zināma.

Vai man pateiks, ja noziedzīgā nodarījuma izdarītājs tiks atbrīvots (tostarp atbrīvots priekšlaikus vai ar nosacījumiem) vai izbēgs no cietuma?

Par to jūs tiksiet informēts, ja būsiet to pieprasījis (skatīt arī sadaļu “Kādas ir manas tiesības pēc sprieduma pasludināšanas?").

Vai mani iesaistīs lēmumu pieņemšanā par atbrīvošanu vai nosacītu atbrīvošanu? Piemēram, vai es varēšu izteikt savu viedokli vai iesniegt pārsūdzību?

Lēmumu pieņemšanā par atbrīvošanu vai nosacītu notiesāšanu jūs neesat iesaistīts un nevarat tos arī pārsūdzēt. Tiesa, pieņemot lēmumu saistībā ar nosacītu notiesāšanu vai pirmstermiņa atbrīvošanu, var noteikt pienākumus un rīkojumus jūsu aizsardzībai (piem., saskarsmes aizliegumu) vai kompensāciju (piem., zaudējumu atlīdzināšana). Arī gadījumā, kad pēc atbrīvošanas no brīvības atņemšanu vietas ir noteikta tiesas uzraudzība (Führungsaufsicht), tiesa var noteikt saskarsmes aizliegumu, un to neievērojot, notiesātais atkal kļūst par likumpārkāpēju.

Lapa atjaunināta: 19/10/2021

Šīs lapas dažādās valodu versijas uztur attiecīgās dalībvalstis. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Eiropas Komisija neuzņemas nekādas saistības un atbildību par datiem, ko satur šis dokuments, vai informāciju un datiem, uz kuriem šajā dokumentā ir atsauces. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.