Nukentėjusiųjų teisės pagal šalis

Vokietija

Turinį pateikė
Vokietija

Ar galiu apskųsti sprendimą?

Būdamas civilinis ieškovas (vok. Nebenkläger/-in) paprastai galite apskųsti sprendimą, tačiau tik dėl nusikalstamos veikos, kuri suteikia teisę teikti civilinį ieškinį. Sprendimo apskųsti negalima, jeigu jūsų netenkina tik bausmės dydis.

Skundą reikia pateikti per vieną savaitę. Jei jūs arba jūsų advokatas dalyvavote teismo posėdyje ilgiau nei truko jūsų pačių apklausa kaip liudytojo, šis terminas pradedamas skaičiuoti nuo pranešimo apie teismo sprendimą datos. Kitu atveju terminas pradedamas skaičiuoti nuo datos, kurią tesimo sprendimas jums buvo išsiųstas.

Kaip privatus kaltintojas (vok. Privatkläger/-in) galite pasinaudoti teisių gynimo priemonėmis, kuriomis gali naudotis prokuroras procese, kuriame jis pareiškė valstybinį kaltinimą.

Kokios yra mano teisės paskelbus nuosprendį?

Jeigu iš anksto paprašysite, jums bus pranešta apie teismo proceso baigtį. Kaip civilinis ieškovas taip pat galite gauti teismo sprendimo kopiją.

Be to, jums, kaip nusikaltimo aukai, pageidaujant, būsite informuotas, ar nuteistasis buvo įpareigotas su jumis nesusisiekti ir prie jūsų nesiartinti.

Be to, jeigu įrodote teisėtą interesą arba tai jau buvo įrodyta leidus jums dalyvauti procese kaip civiliniam ieškovui, taip pat galite būti informuotas apie tai, ar nuteistasis (-ieji) buvo suimtas (-i) arba sulaikytas (-i), paleistas (-i), ar jam (jiems) pirmą kartą sušvelnintas laisvės atėmimo režimas arba suteiktos atostogos. Apie bet kokį kitą laisvės atėmimo režimo sušvelninimą arba atostogas jums bus pranešta esant teisėtam interesui ir jeigu nėra viršesnio nuteistojo intereso, kurį reikėtų ginti.

Jums taip pat bus pranešta, jeigu nuteistasis pabėgtų iš laisvės atėmimo vietos. Tokiu atveju taip pat būsite informuotas apie priemones, kurių imtasi jums apsaugoti.

Pavyzdžiui, jeigu vėliau norėsite nuteistajam pateikti civilinį ieškinį, kad galėtumėte jį parengti, galite, naudodamiesi savo teise susipažinti su bylos medžiaga, gauti informacijos apie bylą. Prieš tai nuteistasis bus išklausomas, siekiant įsitikinti, kad nėra viršesnių nuteistojo interesų, kuriuos reikėtų ginti ir dėl kurių turėtų būti atsisakyta leisti susipažinti su bylos medžiaga.

Jeigu nuosprendyje buvo patenkintas civilinis ieškinys baudžiamajame procese (vok. Adhäsionsantrag), kuriame reikalaujama atlyginti žalą arba sumokėti kompensaciją už patirtą skausmą ir kančias, pasinaudodami patvirtinta vykdytino sprendimo kopija galite kreiptis į vykdymo teismą (vok. Vollstreckungsgericht) arba teismo antstolį, kad būtų pradėtos taikyti vykdymo užtikrinimo priemonės.

Ar turiu teisę į paramą ar apsaugą pasibaigus teisminiam nagrinėjimui? Kiek laiko?

Psichosocialinė pagalba jums gali būti teikiama ir pasibaigus teisminio nagrinėjimo procesui.

Be to, kaip ir anksčiau proceso metu galite ir toliau naudotis apsaugos priemonėmis, jei jums tebekyla grėsmė.

Kokia informacija bus man suteikta, jei nusikaltimo vykdytojui bus paskelbtas nuosprendis?

Kaip paaiškinta pirmiau (žr. „Kokios yra mano teisės paskelbus nuosprendį?“), jūsų prašymu jums bus pranešta apie proceso baigtį.

Tačiau jums nebus pranešta apie nuteistojo sulaikymo arba laisvės atėmimo vietą.

Ar man bus pranešta, jei nusikaltimo vykdytojas bus paleistas (įskaitant paleidimo nesuėjus terminui arba lygtinio paleidimo atvejus) arba pabėgs iš kalėjimo?

Apie tai būsite informuotas, jei to paprašysite (taip pat žr. pirmiau „Kokios yra mano teisės paskelbus nuosprendį?“).

Ar būsiu įtrauktas priimant sprendimus dėl paleidimo iš laisvės atėmimo vietos arba bausmės vykdymo atidėjimo? Pavyzdžiui, ar galiu padaryti pareiškimą arba paduoti skundą?

Priimant sprendimus dėl paleidimo iš laisvės atėmimo vietos arba bausmės vykdymo atidėjimo jūs įtraukiamas nebūsite, taip pat neturite teisės pateikti apeliacinio skundo. Priimdamas sprendimą dėl (likusios) bausmės vykdymo atidėjimo, teismas gali nustatyti įpareigojimus ir nurodymus (pvz., draudimą bendrauti), skirtus jums apsaugoti, arba paskirti žalos atlyginimą (pvz., finansinę kompensaciją už patirtą žalą). Net jeigu po paleidimo iš laisvės atėmimo vietos vykdoma socialinė ir teisminė stebėsena, teismas gali nustatyti draudimą bendrauti; jeigu nuteistasis jo nesilaiko, laikoma, kad jis vėl nusikalto.

Paskutinis naujinimas: 19/10/2021

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.