Strana, která není spokojena s rozsudkem okresního soudu (tingsrätt), může podat opravný prostředek k odvolacímu soudu (hovrätt). Podrobnosti, jak v tomto případě postupovat, jsou uvedeny v rozsudku. V některých případech může být k převzetí případu odvolacím soudem požadováno povolení podat opravný prostředek. Je-li rozsudek napadený opravným prostředkem zrušen, obvykle dojde k novému soudnímu řízení před odvolacím soudem. Ve většině případů nemusí být poškozené strany a svědci během tohoto řízení přítomni. Namísto toho se zpětně využívají důkazy předložené okresnímu soudu. V menším počtu případů však odvolací soud může dospět k rozhodnutí v daném případu bez toho, aniž by proběhlo hlavní slyšení.
Proti rozsudku odvolacího soudu lze obecně podat opravný prostředek k nejvyššímu soudu (Högsta domstolen). Nejvyšší soud se však bude případem zabývat pouze tehdy, jde-li o zásadní otázku (precedent), nebo existují-li zjevné důvody pro obnovu řízení, jako je například hrubá chyba okresního nebo odvolacího soudu. V praxi je proto poslední instancí obvykle odvolací soud.
Jste-li stranou daného případu, máte právo obdržet písemnou kopii rozsudku, a to co nejdříve. Nejste-li stranou daného případu, musíte se pro obdržení podrobností o obsahu rozsudku obrátit na soud.
Obecně máte nárok na to, aby vám dokumenty byly přeloženy. Soud může v případě potřeby přeložit dokumenty předložené soudu či zasílané soudem. Může však být třeba, abyste se obrátili na soud a o tuto službu požádali. Překlad vám bude poskytnut bezplatně.
V této fázi soudního řízení nemůžete být zastupováni „právním zástupcem poškozené strany“ (målsägandebiträde) hrazeným z veřejných zdrojů. Povinnost právního zástupce asistovat vám končí, jakmile skončí řízení. Můžete se však rozhodnout vzít si právního zástupce na vaše vlastní náklady. Máte-li nárok na právní pomoc, stát může uhradit část vašich výdajů na právní zastoupení.
Potřebujete-li v této fázi osobu poskytující podporu, můžete kontaktovat jednu z neziskových organizací působících v této oblasti, jako jsou například linka podpory pro obětí nebo linka pomoci pro ženy – Brottsofferjouren Sverige, Riksorganisationen för kvinnojourer och tjejjourer i Sverige (ROKS), Unizon atd.
Ano, po skončení soudního řízení můžete mít nárok na podporu nebo ochranu. Pokud jde o dobu, po kterou můžete obdržet podporu nebo ochranu od neziskových organizací nebo sociálních služeb, neexistuje žádná konkrétní časová lhůta. Určité časové lhůty se vztahují na chráněné osobní údaje. Více informací naleznete v sekci „Osobní ochrana v případě, že jsem v nebezpečí“ (Má práva v případě, že se stanu obětí trestného činu).
Rozsudek například upřesní udělený trest a jak dlouho zůstane odsouzená osoba ve vězení. V případě trestného činu spáchaného proti fyzické osobě (trestný čin proti životu, zdraví, svobodě nebo bezpečí osoby) se vás, jakožto poškozené strany, švédská Vězeňská a probační služba dotáže, zda si přejete být informováni o:
Švédská Vězeňská a probační služba není povinna poskytovat žádná oznámení, pokud by to mohlo ohrozit život nebo zdraví zadržované osoby.
V případě trestného činu spáchaného proti fyzické osobě (trestný čin proti životu, zdraví, svobodě nebo bezpečí osoby) se vás, jakožto poškozené strany, švédská Vězeňská a probační služba dotáže, zda si přejete být informováni o:
Ne, žádné takové právo vám nepřísluší.
Originální verzi stránky (v jazyce příslušného členského státu) provozuje daný členský stát. Překlad pořídily útvary Evropské komise. Je možné, že změny, které v originální verzi případně provedly orgány daného členského státu, nebyly ještě do překladů zapracovány. Evropská komise vylučuje jakoukoli odpovědnost za jakékoli informace nebo údaje obsažené nebo uvedené v tomto dokumentu. Předpisy v oblasti autorských práv členských států odpovědných za tuto stránku naleznete v právním oznámení.