Naši prevoditelji trenutačno pripremaju jezičnu inačicu koju vidite.
Sljedeći jezici već su prevedeni.
Swipe to change

Obvinění (trestní řízení)

Finska

Tyto informační přehledy vysvětlují, co se stane, pokud se někdo stane podezřelým či je obviněn z trestného činu, který se projednává v soudním řízení. Informace o méně závažných protiprávních jednáních, např. dopravních přestupcích, řešených obvykle pevně stanovenou pokutou získáte v Informačním přehledu č. 5. Jste-li obětí trestného činu, zde naleznete vyčerpávající informace o svých právech.

Sadržaj omogućio
Finska

Shrnutí trestního řízení

Toto jsou běžné fáze trestního řízení.

  • Trestní vyšetřování
  • Rozhodnutí o vznesení obžaloby a jiná rozhodnutí státního zástupce
  • Soudní řízení
  • Výkon trestu

Podrobnosti o těchto fázích řízení a o vašich právech v nich lze najít v informačních přehledech. Tyto informace nenahrazují právní poradenství a jsou určeny pouze pro informační účely.

Úloha Evropské komise

Upozorňujeme, že v právních úpravách trestního řízení platných v jednotlivých členských státech nehraje Evropská komise žádnou úlohu a nemůže vám asistovat při vaší stížnosti. V těchto informačních přehledech naleznete informace o tom, jak si stěžovat a komu.

Kliknutím na níže uvedené odkazy naleznete informace, které potřebujete

1 – Získání právní pomoci

2 – Moje práva během vyšetřování trestného činu

  • Výslech
  • Zatčení
  • První jednání u soudu
  • Před hlavním líčením
  • Stížnosti na postupy policie
  • Jazyková práva

3 – Moje práva během soudního procesu

4 – Moje práva po vynesení rozsudku

5 – Dopravní přestupky

Související odkazy

Trestní proces u okresního soudu

Poslední aktualizace: 15/01/2020

Originální verzi stránky (v jazyce příslušného členského státu) provozuje daný členský stát. Překlad pořídily útvary Evropské komise. Je možné, že změny, které v originální verzi případně provedly orgány daného členského státu, nebyly ještě do překladů zapracovány. Evropská komise vylučuje jakoukoli odpovědnost za jakékoli informace nebo údaje obsažené nebo uvedené v tomto dokumentu. Předpisy v oblasti autorských práv členských států odpovědných za tuto stránku naleznete v právním oznámení.
V souvislosti s vystoupením Spojeného království z Evropské unie provádějí v současné době členské státy odpovědné za správu stránek obsahujících informace o vnitrostátních záležitostech aktualizaci obsahu. S ohledem na vystoupení Spojeného království z Evropské unie probíhá aktualizace těchto internetových stránek. Pokud zde najdete obsah, který zatím neodráží vystoupení Spojeného království z EU, není to záměr. Tato situace bude v dohledné době napravena.

Povratne informacije

Koristite se obrascem u nastavku kako biste podijelili svoje komentare i povratne informacije o našoj novoj internetskoj stranici