Kohtustruktuuri peetakse seadusandliku ja täidesaatva haru kõrval õigusriigi kolmandaks sambaks. Föderaalse põhiseadusega on kohtuvõim antud ainult föderaalsele tasandile. Kõikidel tasanditel on kohtusüsteem täidesaatvast võimust lahutatud. Kohtute haldamise teatavate valdkondade eest vastutavad sõltumatud erikohtud ja nende suhtes kehtivad erinormid.
Lisaks föderaalsele justiitsministeeriumile kuuluvad Austria kohtusüsteemi üldkohtud, prokuratuurid, vanglad (karistuste täideviimise asutused ning kinnipidamisruumid kohtutes) ning suures osas erasektori peetavad kriminaalhooldusasutused.
Kohtute halduse eest vastutab föderaalne justiitsminister. Föderaalne justiitsministeerium on üks föderaalriigi kõrgemaid haldusasutusi ja föderaalvalitsuse osa. Föderaalne justiitsminister on föderaalvalitsuse liige ning vastutab poliitilise juhtimise, koordineerimise ja kõrgema astme kontrolli eest valitsusosakonna ja kõigi sellega seotud teenistusüksuste üle.
Üldkohtute kõrval on Austrias olemas ka põhiseaduskohus ja kõrgem halduskohus ning alates 1. jaanuarist 2014 ka halduskohtud. Föderaaltasandil loodi ka föderaalne halduskohus ning föderaalne finantskohus. Nende kohtute asukoht on Viinis, kuid neil on ka kohalikud kohtumajad muudes linnades. Lisaks loodi igas liidumaas eraldi halduskohus. Austrias jäävad need justiitsministeeriumi vastutusalast välja.
Austria õigusportaalis on esitatud üldteavet Austria kohtusüsteemi kohta.
Kas juurdepääs õigusvaldkonna andmebaasile on tasuta?
Jah, juurdepääs Austria õigusportaalile on tasuta.
Käesoleva veebilehe asjaomaseid keeleversioone haldavad asjaomased liikmesriigid. Tõlked on teostanud Euroopa Komisjoni teenistused. Originaali tehtavad võimalikud muudatused asjaomase riikliku ametiasutuse poolt ei pruugi kajastuda tõlkeversioonides. Euroopa Komisjon ei võta vastutust selles dokumendis sisalduva ega viidatud teabe ega andmete eest. Palun lugege õiguslikku teadaannet lehekülje eest vastutava liikmesriigi autoriõiguste kohta.