-
Politika europske pravosudne izobrazbe
Europska pravosudna izobrazba važna je za sve pravnosudne djelatnike, a prednost se daje sucima i tužiteljima kako bi stekli potrebne kompetencije za provedbu europskog zakonodavnog okvira. Povjerenje i razumijevanje među pravosudnim djelatnicima osiguravaju da se prava pojedinaca i poduzeća štite na jasan i dosljedan način.
-
Europska platforma za osposobljavanje
Alat kojim se mogu služiti pravni stručnjaci kako bi pronašli tečajeve osposobljavanja i materijale za samostalno učenje o pravu EU-a. Pravni stručnjaci mogu na Europskoj platformi za osposobljavanje pronaći tečajeve osposobljavanja i materijale za samostalno učenje o raznim temama.
-
Europske mreže i strukture izobrazbe
Zbog promjena europskog zakonodavstva i povećane mobilnosti europskih građana tijekom zadnjeg desetljeća iskristalizirala se potreba za trajnom izobrazbom pravosudnog osoblja na europskoj razini. Tu izobrazbu pruža nekoliko europskih tijela osnovanih uz potporu država članica te određeni broj strukovnih organizacija koje su često financirane sredstvima EU-a.
-
Nacionalne strukture izobrazbe
Informacije o organizaciji nacionalne izobrazbe pravosudnih djelatnika. Kvaliteta i opseg izobrazbe osiguravaju se programima izobrazbe u državama članicama EU-a.
-
Primjeri dobre prakse izobrazbe
Predavačima su ovdje na raspolaganje stavljeni informativni članci s opisima dobre prakse u izobrazbi sudaca i tužitelja. Opisanim su praksama obuhvaćene brojne teme koje sežu od procjene potreba za izobrazbom do pružanja i ocjenjivanja izobrazbe.
-
Metodologija izobrazbe
Dobro planiranje od ključne je važnosti za uspjeh tečaja izobrazbe. U nastavku su navedeni primjeri dobre prakse izobrazbe (nisu uvijek neposredno povezani s europskom pravosudnom izobrazbom) koji bi mogli biti korisni pružateljima izobrazbe.